Dwuślimakowe wyciskarki do soków, opis działania i funkcjonalność

Wydaje się, że to najlepsza alternatywa dla wyciskarek, które opierają się na jednym wałku ślimakowym. Urządzenia charakteryzują się tym, że pracują na wolnych obrotach, a więc dzięki temu powstający sok nie będzie tracił cennych składników mineralnych witaminowych czy enzymów.

Dwuślimakowe wyciskarki jak mówi ich opis posiadają dwa wałki ślimakowe, które mają taką samą budowę. Ustawia się je równolegle i dzięki temu miażdżenie owoców będzie dokładniejsze. W ten sposób uda się również uzyskiwać dużo większą ilość soków. Można oczekiwać nieco innej formy pozyskiwania soku i skuteczniejszego działania. Miąższ będzie miażdżony przez ocierające się wałki. W ten sposób wszystko jest filtrowane z włókien oraz resztek miąższu. Następnie sok może zostać odprowadzony do specjalnego podstawionego pojemnika. Suchy miąższy jest usuwany automatycznie do innego pojemnika.

Konstrukcja dwuślimakowa wydaje się, że obecnie będzie najbardziej efektywna. Dzięki niej będzie można przetwarzać dosłownie każdy rodzaj warzyw czy owoców również liściaste warzywa czy twarde owoce. Jeśli chcemy przygotować dla siebie zdrowe posiłki to na pewno wyciskarka będzie taką dobrą inwestycją, która dobrze się sprawdzi i warto się na nią zdecydować. Wykorzystywać ją można w terapie Gersona, gdzie trzeba spożywać duże ilości takich naturalnych soków. Jeśli wybieramy jakieś droższe urządzenie to często możemy oczekiwać, że producent przygotował dla nas jeszcze więcej ciekawych opcji. Takie lepsze urządzenia mogą również mielić produkty mogą mieć opcję homogenizacji a niekiedy pozwolą także na przygotowywanie makaronu. Dzięki temu możliwości wykorzystywania takiego sprzętu będą jeszcze większe.

Zalety wyciskarek dwuślimakowych:

Jest to takie urządzenie, które daje nam możliwość pozyskania naprawdę wartościowego i bogatego w cenne składniki soku. Jednocześnie taki sok będzie można sobie przechowywać w lodówce nawet przez dwie doby. Nie trudno zauważyć, że dzięki wyciskarce można przygotowywać soki także z takich warzyw, których sami nie jesteśmy w stanie sobie obrobić w sokowirówce.

Wady wyciskarek dwuślimakowych: Zamontowany system wolnoobrotowy oznaczać będzie mniejszą ilość obrotów wałków na minutę a to sprawi, że przygotowanie soku zajmie więcej czasu. Urządzenie jest dużo bardziej uciążliwe w czyszczeniu. Wyciskarki są także trudniejsze w montażu większe i cięższe, dlatego nie wszystkim może to odpowiadać jak ma się małą kuchnię.

Kategorie: Budowa wyciskarek ,

Autor

Przemysław Rusin

Dietetyk.