Soki z cytrusów - najczęściej zadawane pytania

Czy pomarańcze są dostępne przez 12 miesięcy?

Tak. Przez dwanaście miesięcy w roku dostępne są odmiany owoców z wybrzeża wschodniego i zachodniego. Ich pory roku są przeciwne, dlatego dostępność owoców jest duża.

Jaki model urządzenia polecacie?

Jaką ilość soków wyciskasz obecnie lub zamierzasz wycisnąć? Jeśli mniej niż jeden sok dziennie, polecamy Ceado SL98. W przypadku ilości większej niż dwie skrzynki zalecamy urządzenie Fresh 'n Squeeze CJ lub JBT Fresh 'n Squeeze MFJ.

Jaka jest różnica w wydajności między "zasadą ekstrakcji całych owoców" (Fresh' n Squeeze, formalnie FMC) a procesem "Cut and Press"?

W przypadku technologii Fresh 'n Squeeze urządzenie oddziela miąższ od soku i miesza miąższ z sokiem, uzyskując około 350 uncji na skrzynkę. W procesie "cut and press" owoce są krojone i wyciskane, co daje mniejszą wydajność - około 280 uncji na karton, ponieważ w tej technologii nie wydobywa się całego miąższu z owoców.

Czy w soku wyczuwalny jest posmak oleju ze skórek?

Technologia Fresh 'N Squeeze zapewnia najniższy poziom oleju ze skórek w branży. W przypadku wyciskarek typu "slice and press", w zależności od grubości skórki, do soku może dostać się trochę oleju ze skórki podczas krojenia owoców.

Ile mogę sprzedać za 10 uncji szklanki soku?

Należy sprawdzić swój rynek, ale w większych aglomeracjach miejskich cena za porcję wynosi 2,50 USD.

Jak trudno jest czyścić urządzenie?

Urządzenie Fresh 'N Squeeze ma pięć ruchomych części wykonanych w całości ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego, które można myć w zmywarce. Po wyjęciu części do wyciskania soku urządzenie można spryskać lub spłukać wodą (nie pod wysokim ciśnieniem) w celu odkażenia. Do pomocy w procesie czyszczenia oferujemy środki chemiczne bezpieczne dla żywności.

Jak wygląda konserwacja urządzeń?

Konserwacja urządzenia Fresh 'N Squeeze zależy od wielkości produkcji użytkownika. Przy małych i średnich ilościach urządzenie wymaga smarowania dwa razy w roku. Do punktów smarowania zalecanych w instrukcji serwisowej należy używać smaru bezpiecznego dla żywności.

Z kim mogę się skontaktować w sprawie serwisu?

Mamy prawie 100 biur serwisowych w Ameryce Północnej, które w razie potrzeby zapewniają serwis gwarancyjny i serwis uzupełniający. Posiadamy również centrum serwisowe w Nowym Jorku. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Części/serwis.

Do kogo mam zadzwonić, jeśli potrzebuję części?

Zadzwoń pod nasz bezpłatny numer (800) 627-2886 i zapytaj operatora Działu Części Zamiennych.

Czy mogę używać tych sokowirówek do wyciskania soku grejpfrutowego? Soku z cytryny lub limonki?

Model MFJ Fresh 'N Squeeze jest jedynym urządzeniem, które potrafi wycisnąć sok z grejpfrutów. Wszystkie pozostałe urządzenia do cytrusów przetwarzają pomarańcze, cytryny i limonki.

Kto jest Waszą konkurencją i jak wypadacie w porównaniu z nią?

Naszymi konkurentami są Juice Tree i Zumex. Technologia Fresh 'N Squeeze zapewnia o 25% wyższą wydajność, mniej czynności konserwacyjnych i dostarcza najwyższej jakości sok z najmniejszą ilością oleju ze skórek. Technologia JuiceMatic jest identyczna z technologią Zumex i oferuje taką samą wydajność i osiągi.

Czy urządzenie posiada atest NSF?

Wyciskarka Fresh 'N Squeeze jest zatwierdzona przez NSF i UL na całym świecie.

Jak możemy zapłacić za urządzenie?

Można zapłacić czekiem, kartą kredytową lub leasingiem.

Czy system JetSpray jest dostarczany z sokowirówką Fresh 'N Squeeze?

Dozowniki chłodzące są dostępne za dodatkową opłatą w przypadku operacji samoobsługowych.

Kategorie: Zdrowie,

Autor

Przemysław Rusin

Dietetyk.