Plusy naturalnych soków oraz wady sklepowych.

Trzeba wierzyć, że to co naturalne będzie zawsze dla nas najlepsze. Między innymi dlatego lepiej odejść od tych produktów, które są chemicznie wspomagane.

Można bowiem liczyć się z tym, że takie wspomagacze chemiczne nie przyniosą nam nic dobrego. Przykładem takiej rewolucji mogą być soki owocowe. Większość ludzi chętnie spożywa soki. Ale trzeba pamiętać, że takie wartościowe będą wyłącznie te samodzielnie przygotowywane. Dobrze mieć do tego odpowiedni sprzęt. Wybieramy wyciskarkę, dzięki której będzie można samodzielnie przygotować sobie zdrowy i smaczny sok, który rzeczywiście będzie nam odpowiadał. Jeśli wybierzemy dobre urządzenie to jego możliwości będą szeroko zakrojone i będzie można przygotowywać także desery dla dzieci czy jakieś inne elementy uzupełniające spożywane przez nas posiłki.

Plusy

Wydaje się, że za takim samodzielnym przygotowywaniem soków owocowych przemawiać będzie wiele przesłanek. Picie soku tego rodzaju będzie gwarancją, że do organizmu dostanie się ważna dzienna dawka witamin i minerałów, które będą w formie o charakterze łatwo przyswajalnym. Dodatkowo oczywiście spożywanie takich soków będzie gwarantowało oczyszczenie organizmu z toksyn oraz wprowadzony zostanie jedynie zdrowy cukier.

Wady gotowych soków

W sklepach znajdziemy na półkach masę gotowych soków w kartonach czy butelkach. Na pewno kuszą one swoimi opisami i tym, że pięknie wyglądają. Ale w ogóle jeśli chce się je kupować trzeba być konsumentem świadomym. Większość osób kupuje sok znanego producenta i oczekuje, że będzie on dobrej jakości i przygotowany będzie z owoców najwyższej jakości. Niestety jest zupełnie inaczej, ponieważ w dużej mierze producenci stosują różne cuda i ulepszacze w swoich sokach. Teoretycznie sok jest naturalny, ale okazuje się, że jest dodatkowo wspomagany cukrem, powstaje z koncentratu. Jeśli zaś powstaje z owoców to trzeba się liczyć z tym, że producenci do tego wykorzystują najgorsze owoce, spady i te nieco zgnite, ponieważ takich elementów nie będzie można nigdzie wykorzystywać i wprowadza się je właśnie do soków

dla czego wart pić świeże soki? Soki naturalne

Jeśli wiec kupowanie soków w sklepach jest tak bardzo ryzykowne, ponieważ nigdy nie wiemy jaki produkt do nas trafi wydaje się, że lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w wyciskarkę i samodzielne przygotowywanie sobie soku. Wtedy doskonale wiemy jakie owoce wybieramy do urządzenia i czy rzeczywiście będą one spełniać oczekiwania. Każdego dnia możemy też manewrować i przygotowywać sobie takie soki, które spełnią nasze oczekiwania w 100%. Dlatego, jeśli chcemy spożywać soki to wybieramy te zdrowe, w 100% naturalne, świeżo wyciskane.

Autor

Daniel Dobrzański

Lekarz medycyny naturalnej.