Dlaczego warto mieć wyciskarkę soku ?

Pytanie jak być zdrowym stawia sobie pewnie wiele osób. Niestety nie a jednoznacznej recepty na zdrowie. Sami jednak możemy starać się o jego zachowanie.

Takim skutecznym rozwiązaniem zawsze będzie kupno dobrej wyciskarki do soków, która sprawi, ze uda się nam wycisnąć świeże i zdrowe soki z różnych składników. Te soki to doskonałe rozwiązanie, które wprowadzi do naszego organizmu cenne minerały i witaminy. Nasz organizm dzięki sokom może każdego dnia otrzymać wiele cennych witamin i minerałów. Dawniej soki robiono przede wszystkim z użyciem sokowirówek, ale obecnie coraz więcej osób stawia właśnie na wyciskarki.

Tak naprawdę przygotowany z ich użyciem sok jest dużo bardziej wartościowy niż ten, który będzie powstawał przy użyciu klasycznego urządzenia jakim jest sokowirówka. W przypadki sokowirówki duża prędkość urządzenia niszczy niektóre ważne składniki odżywcze. Taka sytuacja nie ma miejsca, gdy chodzi o wyciskarki, które wykorzystują siłę miażdżenia oraz wolne obroty. W ten sposób można oczekiwać, że wszystkie cenne składniki zostaną zachowane. Obecnie proponowane nam wyciskarki mocno się zmieniają i mają między innymi różny kształt. Dzięki temu mogą przypominać nam maszynkę do mielenia, tylko że wyciskarka ma przygotowane dwa wałki ślimakowe, które są dobrze dopasowane.

Mogą one skutecznie działać z napędem elektrycznym albo ręcznym. W wyciskarce przy robieniu soku owoce są gniecione bardzo dokładnie a potem odciskane tak, że ostatecznie w ten sposób powstaje sok. Wszystkie kolejne kroki w przygotowaniu soku opierają się na pracy wałka ślimakowego, który tłoczy całą masę z dużym ciśnieniem i będzie przekazywał produkt nieco dalej. W ostatniej części najważniejsze będzie sito. To właśnie przez to sito sok jest przeciskany, także ostatecznie dostajemy gotowy produkt, który będzie się charakteryzował tym, że zatrzymane są wszystkie cenne dla zdrowia składniki odżywcze. Jeśli posiadamy wyciskarkę to można z nią przygotowywać pełnowartościowe smaczne soki, które będą bardzo bogate w cenne witaminy oraz minerały. Mamy tutaj dwa ciekawe przepisy na pyszne soki, które będą się charakteryzować wyjątkową wartością odżywczą.

przepis na sok z wyciskarkiTROPIKANA: 2 obrane, pokrojone owoce mango 3 obrane kiwi ½ pokrojonego ananasa ½ filiżanki świeżych liści mięty 1 filiżanka kruszonego lodu

SPOSÓB PRZYGOTWANIA : Wyciśnij mango, kiwi i ananasy. Przesyp lód do czterech szklanek, dopełnij sokiem i zamieszaj.

SOK POPRAWIAJĄCY WITALNOŚĆ : 6 marchwi 4 duże jabłka 2 średnie łodygi selera naciowego plaster (1 cm) imbiru do smaku 1 duża pomarańcza

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA : Obraną marchew, pokroić na części. Jabłka pokroić, ale nie usuwać gniazd. Zamiast pomarańczy możesz użyć ananasa lub czerwonego buraka.

Autor

Daniel Dobrzański

Lekarz medycyny naturalnej.