Co wybrać – sokowirówkę, czy wyciskarkę?

Oczyszczanie organizmu z toksyn

Moda na oczyszczanie organizmu z toksyn i sokowanie staje się coraz bardziej powszechna.

Jakiego sprzętu potrzebujemy, aby przygotować sok? Które urządzenie pozwoli nam przygotować pełen składników odżywczych sok?

Zdaniem dietetyków i lekarzy można zachować zdrowie dbając o dietę bogatą w owoce i warzywa. To one powinny być najważniejszymi składnikami naszej codziennej diety. Problem tkwi jednak w tym, że dostarczenie organizmowi porcji witamin i minerałów w dawce, która pokryje dzienne zapotrzebowanie na te składniki nie nie wcale takie proste. Spożycie ilości nie gotowanych warzyw i owoców, którą zalecają specjaliści jest niezwykle trudne.

Co możemy więc zrobić, aby stosować się do ich zaleceń?

Wyciskane soki – bomba w szklance

Można zmagazynować w organizmie wymaganą ilość składników odżywczych w bardzo prosty sposób – wystarczy pić sok. W jednej szklance soku kryje się mnóstwo bezcennych dla zdrowia witamin i składników mineralnych.

Terapia Gersona

Cały świat jest dzisiaj zafascynowany zielonymi sokami, które zawierają mnóstwo przeciwutleniaczy. Stosuje się je w leczeniu różnych chorób, między innymi diecie doktor Ewy Dąbrowskiej, czy metodzie leczenia chorób nowotworowych, której autorem jest doktor Max Gerson. Warto podkreślić, że w przypadku osób, które przeszły chemioterapię, co oznacza duży niedobór składników odżywczych, picie soków wpływa na organizm wzmacniająco. Mają one silne działanie lecznicze, oczyszczające i odkwaszające. Cały problem tkwi jednak w tym, iż soki ulegają utlenieniu, co sprawia, że tracą one swoje cenne składniki. Czy można temu zapobiec, a jeśli tak, to w jaki sposób?

Rozsądna dieta

Sokowirówka vs wyciskarka – oto jest pytanie!

Z obu tych sprzętów uzyskamy praktycznie identyczny produkt końcowy, ale po bliższym przyjrzeniu się okazuje się jednak, że są pomiędzy nimi znaczące różnice. Zasadniczą, ale jakże istotną różnicą, która wpływa na jakość produktu finalnego, pomiędzy wyciskarką a sokowirówką jest zupełnie inna sprawność.

Jakie są umiejętności każdego z tych urządzeń?

Sokowirówka

W trakcie obróbki powstaje wysoka temperatura, w efekcie następuje utlenienie cennych składników. Sok z wyciskarki zachowuje wszystkie składniki odżywcze.

Autor

Przemysław Rusin

Dietetyk.