Zdrowie Uwięzione w Sokach

Jeśli będziemy się źle odżywiać to trzeba się liczyć z tym, że nasz organizm będzie gorzej funkcjonował, będą się pojawiać gorsze wyniki w nauce oraz mniejsza wydajność w pracy.

Może to również powodować nadaktywność oraz wahania nastroju, co sprawi, że zwiększy się stres i poczucie niepewności czy zagrożenia. Jeśli nie będziemy mieli odpowiedniej aktywności fizycznej i będziemy się źle odżywiać to także rozwijać się będzie plaga otyłości. To zaś prowadzi do różnych ciężkich chorób takich jak cukrzyca. Stosowanie dobrych diet jest więc bardzo ważne, tak by zagwarantować sobie zdrowie i dobre samopoczucie. Można między innymi wprowadzić do swojego odżywienia duże ilości warzyw i owoców, ponieważ jak nam pokazują wyniki badań są to składniki, które mogą zmniejszać ryzyko wystąpienia nowotworów.

WARTO PIĆ NATURALNE SOKI

Wystarczy tylko 15 minut, by po spożyciu świeżego soku około 70% cennych składników wykorzystywał już nasz organizm. Natomiast jeśli zjemy warzywa czy owoce to trzeba się liczyć z tym, że trawienie będzie trwać kilka lat. Dlatego warto spożywać soki, by w ten sposób odciążyć organizm, który będzie mógł przeznaczyć swoją energię na coś innego niż trawienie. Jeśli dzięki sokom chcemy poradzić sobie z osteoporozą warto wprowadzić do diety pewne składniki, w których będzie dużo witaminy C, D wapnia, fosforu oraz magnezu. Wiele jest takich soków, które dobrze się sprawdzą w takich przypadkach. Badania pokazują, że warto decydować się między innymi na połączenie marchwi oraz buraka, gdy ma się słabe kości. Można takim sokiem zatrzymać procesy rakowe, ponieważ wypłukiwane będą stare i chore komórki z naszego organizmu. Do końca nie mamy jednak zbadanych barwników, które wchodzą w skład buraka czy marchwi. Wiadomo jednak, że całe owoce działają pozytywnie.

 

właściwości lecznicze świeżych soków

Współcześnie trudno znaleźć całkowicie zdrowego człowieka. Mamy różne choroby, z którymi musimy się zmagać. Dlatego warto wprowadzać takie świeże naturalne soki, ponieważ różne ich połączenia mogą pozytywnie wpływać na różne aspekty naszego organizmu i tym samym od razu poczujemy się lepiej. Warto także spożywać różnego rodzaju soki, ponieważ w ten sposób będziemy mieli zawsze możliwość mieszania smakami w taki sposób, że nie będą się nam nudzić.

Jeśli chodzi o działanie proponowanych soków to można wspomnieć w tym miejscu następujące propozycje soków warzywnych.

1.Choroby skóry, egzemy, pryszcze, zapalenie oczu, kruche paznokcie. Sok z marchwi, ogórka, sałaty w proporcjach 4:1:1

2.Bóle brzucha, kolki, skurcze, zaparcia, gazy, reumatyzm, anemia, niskie i wysokie ciśnienie, migrenowe bóle głowy. Sok z marchwi i szpinaku w proporcjach 1:2

3.Przy zapaleniu układu moczowo – płciowego, niewydolności naczyń krwionośnych. Sok z marchwi i pietruszki w proporcjach 2:1

4. Oczyszcza organizm i sprawdza się w diecie odchudzającej. Od 1,5 l do 2 l mieszanki pić w odciążające dni sokowe. Sok z pomidorów, jabłek, dyni, cytryny w proporcjach 2:4:2:1.

5. Sok, który poprawia wygląd skóry i wpływa na lepsze funkcjonowanie układu nerwowego, może poprawiać pamięć i odporność. Sok z ogórka, czarnej porzeczki, jabłek, grapefruitów w proporcjach 2:2:1:1

Autor

Daniel Dobrzański

Lekarz medycyny naturalnej.