Wyciskarki pionowe a wyciskarki poziome — różnice czI

WYCISKARKI PIONOWE

To najbardziej nowoczesne urządzenia, które wykonywać będą mniej obrotów na minutę. Im mniej obrotów będzie wykonywanych tym przygotowywany sok będzie lepszy, bogatszy w witaminy oraz minerały. Taki sok będzie korzystniej działał na nasz organizm. Jednocześnie właśnie dzięki małej ilości obrotów można oczekiwać, że sok będzie zbliżony do naturalnego. Najlepszym parametrem będzie liczb obrotów między 40 a 50 na minutę. W nowoczesnych urządzeniach wykorzystuje się całkiem bezpieczny dla nas ULTEM oraz Tritan. Pionowe wyciskarki obecnie uważane są za te urządzenia, w których mamy najlepsze rozwiązania technologiczne.

Doskonała jakość wykonania to ich wielka zaleta a użyte materiały gwarantują, że sprzęt jest odporny na zużycie. Wszystkie przygotowywane urządzenia są obecnie robione bez użycia rakotwórczych bisfenoli co producenci wyraźnie zaznaczają. Najczęściej urządzenia nowoczesne mają także dłuższą gwarancję oraz dają nam więcej innych dodatkowych opcji. Bardzo wygodnym elementem jest funkcja przepłukiwania, dzięki której nie będzie trzeba za każdym razem myć dokładnie całego urządzenia. W nowoczesnych sprzętach pojawia się również automatyczne czyszczenie. Wycieraczki silikonowe służą tutaj prowadzeniu wstępnego czyszczenia jeszcze w czasie pracy.

Nowoczesny sprzęt użytkuje się wygodniej, ponieważ mają automatyczne elementy, które wpływają na to, że charakteryzuje się lepszym działaniem. Większość urządzeń z ułatwieniami w postaci wstępnego czyszczenia gwarantuje nam, że mycie wyciskarki stanie się łatwiejsze. zaletą na pewno będzie to, że urządzenie składa się z kilku elementów, które można zamontować bardzo łatwo i bardzo łatwo wymyć. Obecnie pobieranie materiału idzie automatycznie, dlatego urządzenie samo pracuje, nie powinno się zapychać, a nawet jeśli tak się stanie najczęściej dostępny jest wsteczny bieg, który pozwoli nam cofnąć zator. W przypadku urządzeń wielofunkcyjnych można obecnie mówić o tym, że są one wielofunkcyjne.

dodatkowe przystawki do wyciskarki Jeśli producent dołączy dla nas dodatkowe końcówki oraz pewne elementy uzupełniające możemy być pewni, że możliwe będzie przygotowywanie musów, nektarów, papek, lodów. Niekiedy możliwe będzie także szatkowanie warzyw. Urządzenie ze względu na pionowy wałek najczęściej nie ma jakichś szczególnie dużych rozmiarów. To sprawia, że sprawdzą się one bardzo dobrze nawet w takich mniejszych kuchniach, gdzie brakuje miejsca na bardzo duże urządzenie. To oczywiście bardzo korzystne, ponieważ każdy niezależnie od rozmiaru kuchni będzie mógł wygodnie korzystać z takiej wyciskarki.

Kategorie: Budowa wyciskarek ,

Autor

Weronika Piątek

Dermatolog.